Először is gondoskodni kell az alapos tisztításról. Kezdésként érdemes levegővel eltávolítani a lerakódott port. Vető- és betakarítógépek esetén a megtapadt magvakra is ügyelni kell, ezek ugyanis nedvesség hatására kicsírázhatnak, ezzel eltömődéseket okozva, valamint vonzóak a rágcsálók számára is, melyek komoly károkat képesek okozni a gép elektronikájában. Ezután jöhet a mosás nagynyomású berendezéssel, az olajjal, kenőzsírral szennyezett részeken a megfelelő vegyszert alkalmazva.
A tisztítás után nagy gondot kell fordítani a megfelelő ápolásra. Ez magában foglalja az olajszint ellenőrzését, esetleges feltöltését, a zsírzási pontok kenőanyaggal történő ellátását, továbbá a lekopott festék pótlását, a gép fényezését.
Ha mindezekkel megvagyunk, már csak az a kérdés, hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a tárolással kapcsolatban. A legjobb, ha fedett helyen, a rágcsálók miatt gabona- és vetőmagtárolótól messze állítjuk le a gépeket. A légmentes fóliázás nem túl jó megoldás, ugyanis az alatta lecsapódó pára könnyűszerrel korróziót okozhat. Ha lehetséges, megéri tehermentesíteni az abroncsokat. Nagyon fontos kellő figyelmet fordítani a fagyálló folyadékra, mennyiség és megfelelő fagyáspont tekintetében is. Végül jöhet az áramtalanítás, az akkumulátor szabályos tárolásával. (Ne feledjük azonban, hogy ha van AdBlue egység a gépben, szükséges havonta beindítani.)
Tekintsük a fentieket a tavaszi szezonra való előkészülésre, így munkagépeink biztosan sikeresen veszik majd a következő évi akadályokat is.